ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek

Ana Sayfa » Son Dakika » ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek
Paylaş
Tarih : 16 Nisan 2018 - 7:55

ABD’nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley, ABD’nin Suriye hakkındaki planlarını açıklarken Suriye’de hedefledikleri gerçekleşmeden Suriye’den askerlerini çekmeyeceğini bildirdi.

 ABD’nin Esad rejiminin yaptığı iddia edilen kimyasal silah saldırısına cevaben Rusya, İngiltere ve Fransa’nın rejime yönelik saldırı da bulunmuştu. Bu saldırırların ardından Amerika Suriye’deki hedeflerine ulaşmadan ülkeden askerlerini çekmeyeceklerini açıkladı.

ABD’nin BM Daimi Büyükelçisi olan Nikki Haley, Rusya ile ilgili olan ilişiklileri hakkında da konuştu. Şu an iki ülkenin aralarının gergin olduğunu bildiren Haley, ABD ve Rusya ilişkilerinin hala daha iyi olması için umut ettiğini söyledi.

Diğer tarafta ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Suriye konusunda telefon ile görüştüğü bilgisi medyaya yansıdı.

Gelen bilgilere göre, telefon görüşmesi, ABD’nin öncülüğünde başlatılan Suriye saldırısının ardından Suriye’deki durumu değerlendikleri belirtiliyor. Bilgilerin tamamı ise şöyle:

“Liderler, ABD ve müttefiklerinin Suriye topraklarına yönelik füze saldırısından sonra oluşan durumla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Bu yasadışı eylemin, Suriye’deki politik çözüm umutlarına ciddi zarar verdiği kaydedildi. Vladimir Putin, BM Antlaşması’nı ihlal eden bu tür eylemlerin devam etmesi durumunda bunun kaçınılmaz olarak uluslararası ilişkilerde kaosa yol açacağının altını çizdi.”

Suriye’de devam eden bu karışıklık sonucu ne çıkacağını ise kimse tahmin edemiyor. Rusya’nın bir sonraki hedefi olarak ne tür bir yaptırıma gidecek?

Gelen son bilgiler arasında Esad’ın Rusya’ya gideceği de duyuruldu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Huawei Mate 20 Kablosuz Şarj Özelliğini Kullanmaya Başlıyor!
Huawei Mate 20 Kablosuz Şarj Özelliğini Kullanmaya Başlıyor!

PaylaşTweet AtAbone Ol Huawei, 15W kablosuz şarj cihazının Mate 20 ve Mate 20 Pro ile birlikte

Zayıflama Kuralı ve Hızlı Zayıflamanın Zararları Nelerdir?

PaylaşTweet AtAbone Ol Fitblocker Nedir? Spor yapmadan zayıflamak istediğinizi biliyoruz. Eğer

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren gelişme! Whatsapp’a öyle bir özellik geldi ki…

PaylaşTweet AtAbone Ol Whatsapp’tan müjde… Gelmiş geçmiş en popüler mesajlaşma uygulaması

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz