Afrin’de Beton Fabrikası

Ana Sayfa » Son Dakika » Afrin’de Beton Fabrikası
Paylaş
Tarih : 30 Mart 2018 - 7:57

Afrin’de teröristlerin beton fabrikası bulundu!

Zeytin Dalı Harekatı ile ele geçirilen Afrin kentini temizleme operasyonları devam ediyor. Aram çalışmalarında beton fabrikası bulundu. Hazır kalıplara dökülen betonların tünel ve mevzi yapmak için kullanıldıkları belirtildi. İş makineleri dikkat çekti. Fabrikada üretilen betonlardan kurulan 30 metrelik bir tünel keşfedildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin güneyinde kurulmak istenen teörö koridorunu etkisiz hale getirmek için 20 Ocakta başlatılan Zeytin Dalı Harekatında ele geçirilen Afrin kenrtninde arama çalışmaları devam ediyor. Afrin’de tam kontrolün sağlanması için arama- tarama çalışmalrı en üs seviyede devam ediyor.

Arama çalışmalarına devam eden TSK ve ÖSO ilçe merkezinde 30 metre boyunda boyunda tünel buldu. Tünel yapımında kullanılan veton blokların üretildiği tesiste TSK ve ÖSO tarafından bulundu.

Yine arama-tarama açlışmalar ilçe merkezine kurulan tuzaklar, el yapımı patlayıcılar da tek tek imha ediliyor.

Aramalar sırasında dikkati çeken ise 30 metre yükseklikteki tünel oldu. Bu tünelde kullanılan beton blokların üretildiği fabrika da bulundu. Fabrika da kalıplara dökülen bloklardan yapılan tüneli teröristler mevzi olarak kullanıyordu.  

Fabrikada İş Makineleri

Mehmetçik, aramalar sırasında, teröristler açılan tünelleri ve kullanılan binaları ortaya çıkardı. Bu kapsamda teröristler tarafından tünel ve mevzi yapmak için kullanılan beton blokların üretildiği tesis bulundu.

İş makinelerinin ise insansız hava araçları görüntü alamsın diye yakıldığı gelen bilgiler arasında!

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek
ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek

ABD’nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley, ABD’nin Suriye hakkındaki planlarını açıklarken Suriye’de hedefledikleri gerçekleşmeden

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu
ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu

ABD, Fransa ve İngiltere belirttikleri üzere Suriye rejimini vurdu. Saldırı da Suriye başkenti Şam ve Humus bulunan askeri noktalar ve kimyasal depolar

Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD
Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD

Başbakanı Theresa May’in acil çağrısıyla bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Başbakanlık ofisinden toplantıya ilişkin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz