Başbakan Yıldırım Moğolistan Ziyaretleri Öncesi Gündemi Değerlendirdi

Ana Sayfa » Son Dakika » Başbakan Yıldırım Moğolistan Ziyaretleri Öncesi Gündemi Değerlendirdi
Paylaş
Tarih : 06 Nisan 2018 - 7:55

Başbakan Binali Yıldırım Moğolistan’ı ziyaret etmeden önce Esenboğa Havalimanı’nda soruları yanıtladı. Ekonomiden sorumlu Mehmet şimşek hakkındaki iddialara yanıt veren Başbakan Menbiç hakkında da açıklamalarda bulundu.

 

Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarından bazıları şu şekilde:

Mehmet Şimşek İstifa İddialarına yönelik

 “İddialar Ankara’da bitmez. Mehmet Şimşek arkadaşımız görevinin başındadır. Bugün de İstanbul’da yine ekonomi konusunda bir toplantı için bulunuyor.”  dedi.

Menbiç hakkındaki açıklamaları ise şu şekilde:

“Menbiç’e herkes hevesleniyor. Amerİka geldi ayağını sürüyor, şimdi Fransa’ya geliyor. Ama kimse burası kimindir demiyor. Bırakın insanlar kendi memleketlerinde rahatça yaşasınlar. Bırakın bu adamlar geleceklerine kendi sahip çıksın.”

Gaziosmanpaşa Taksim İlkyardım Hastanesi’nde çıkan yangın hakkında:

“Şu an itibariyle durum 32 yoğun bakıma alındı başka hastanelerde. Olay yerine 70 adet ambulans yangın sonrası sevk edilmiş. Yangın sebebi kontrol altına tamamen altına alındıktan sonra incelenecek.”

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde yaşanan saldırı hakkında:

“Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Böyle bir olayın yaşanması ilim irfan yuvasında çok vahim bir durumdur. Arkasında başka bir sebep mi vardır, bir cinnet hali midir, bütün bunlar kapsamlı bir şekilde hiçbir detay açıkta bırakılmaksızın bakılacak ve ona göre kamuoyu bu konuda ilerleyen süreçte bilgilendirilecektir.” Diyerek açıklamalarda bulundu.

Başbakan Moğolistan Ziyareti’nde Bulunmak Üzere Ankara’dan Ayrıldı

Başbakan, özel uçak “Tur” ile saat 19.53’te Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’a doğru hareket etti.

Başbakan Yıldırım’ı uğurlayanlar arasında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, Ankara Valisi Ercan Topaca, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ile diğer yetkililer bulunuyordu.

Moğolistan’a giderler arasında ise Başbakan Yıldırım ile Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan var.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek
ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek

ABD’nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley, ABD’nin Suriye hakkındaki planlarını açıklarken Suriye’de hedefledikleri gerçekleşmeden

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu
ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu

ABD, Fransa ve İngiltere belirttikleri üzere Suriye rejimini vurdu. Saldırı da Suriye başkenti Şam ve Humus bulunan askeri noktalar ve kimyasal depolar

Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD
Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD

Başbakanı Theresa May’in acil çağrısıyla bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Başbakanlık ofisinden toplantıya ilişkin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz