Cilt Kırışıklığına En Etkili Çözüm Önerileri

Ana Sayfa » Son Dakika » Cilt Kırışıklığına En Etkili Çözüm Önerileri
Paylaş
Tarih : 10 Nisan 2018 - 12:41

Dünyadaki milyonlarca insan, yaşlanma belirtilerini azaltabildiği, cildin elastikiyetini arttıracağı ve ciltte kırışıklıklara neden olan oksidatif stresi önleyebildiği için, esansiyel yağları ve Cosmegram İnstalift kırışıklıklar için kullanmayı tercih ediyor.

Yaşlandıkça, cildin doğal elastikiyeti azalmaya başlıyor, bu da ciltte, özellikle de yüz ve boyunda oluşan çizgiler ve kırışıklıklar olan kırışıklara neden oluyor. Yaşlandıkça yüzdeki yağ birikimindeki azalma da cildi sarkabilir ve gevşeyebilir. Kırışıklıkların diğer yaygın nedenleri arasında, sigara, tekrarlayan yüz hareketleri (aşırı gülümseyen veya şaşkınlık gibi) ve güneş hasarı sayılabilir, çünkü yüzünüzdeki ciltte bağ dokusu direncini azaltabilir.

Ayrıca, genetik, stres, diyet, hidrasyon, hormonal dengesizlik, alkol tüketimi ve cildinize verdiğiniz bakımın seviyesi de kırışıklıkların gelişiminde etkilidir. Daha basit bir seviyede, kırışıklara, cildin dokularındaki artmış oksidatif stres neden olur; bu, serbest radikallerin varlığından dolayı, hücre metabolizmasının doğal yan ürünleridir. Bunlar ayrıca bir dizi kronik hastalığın da sorumlusu.

İnsanlar kırışıklıkları tuzlar ve losyonların yanı sıra bazı tıbbi ve kozmetik prosedürlerle tedavi etmeye çalışırlar, ancak bu yaklaşımlarda istenmeyen yan etkiler olabilir. En güvenli stratejilerden biri, kırışıklıklar için esansiyel yağlar ve kremler kullanmaktır. Bu konsantre maddelerin çoğu, yaşlanma sürecini doğrudan yavaşlatan ve cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan antioksidanlar içerir.

Kırışıklıklar İçin En İyi Uçucu Yağlar Listesi

Kırışıklıklar için en güvenilir esans yağları arasında gül, mür, havuç tohumu, neroli, sardunya, salamura, sandal ağacı, ylang-ylang, limon ve helichrysum yağları bulunur.

Yağlardan harici üretilen çok fazla kırışıklık kremi vardır. Bizim önerimiz ise Cosmegram gibi bir kırışıklık kremi de kullanmanızdır.

Birçok insan için, daha genç görünen bir cilt arayışı sürekli bir savaş halindedir. Sert kimyasallar içeren deri hücrelerini bombardıman uzun yıllar boyunca ortaya çıkamayan zararlı etkilere yol açabilir, ancak sonunda hasar cilt hastalığı, hızlanmış yaşlanma ve diğer organlarda toksik birikme şeklinde kendini gösterir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: cosmegram yorumlar, cosmegram kaş, cosmegram kapatıcı, cosmegram ekşi, cosmegram gittigidiyor, cosmegram hakkında, cosmegram instalift kırışıklık giderici, cosmegram instalift, cilt kırışıklığına en etkili çözüm cilt kırışıklığına iyi gelen bitkiler, cilt kırışıklığı nasıl giderilir, cilt kırışıklığı için maskeler,  cilt kırışıklığı tedavisi, cilt kırışıklığı için hangi yağ, cilt kırışıklığına maske, cilt kırışıklığı kremleri, cilt kırışıklığı için hangi vitamin, cilt kırışıklığı ve sarkmalara maya maskesi, cilt kırışıklığı, cilt kırışıklığı bitkisel çözüm, cilt kırışıklığı için ne yapmalıyım, cilt kırışıklığı neden olur

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek
ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek

ABD’nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley, ABD’nin Suriye hakkındaki planlarını açıklarken Suriye’de hedefledikleri gerçekleşmeden

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu
ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu

ABD, Fransa ve İngiltere belirttikleri üzere Suriye rejimini vurdu. Saldırı da Suriye başkenti Şam ve Humus bulunan askeri noktalar ve kimyasal depolar

Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD
Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD

Başbakanı Theresa May’in acil çağrısıyla bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Başbakanlık ofisinden toplantıya ilişkin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz