Orta Doğu Tarihi Anlar Yaşıyor

Ana Sayfa » Son Dakika » Orta Doğu Tarihi Anlar Yaşıyor
Paylaş
Tarih : 10 Nisan 2018 - 7:54

Dün Suriye havalimanın füze saldırısında uğradığı gündeme bomba gibi düşmüştü. Saldırının arkasında ise İsrail’in olduğu duyurulması daha büyük bir gündem oluşturdu. Bugün ABD gemilerinin Suriye karasularına yöneldiği ve Rusya jetlerinin hemen karşı atak olarak çıktığı ise gelen haberler arasında.

Doğu Guta’da Pazar günü gerçkelşeen kimyasla silah kullanımasından sorumlu tutulan Esad’a tepkiler çığı gibi büyümeye devam ediyor. Bu tepkiye yönelik dün İsrail füzeleri tarafınsan Şam yakınlarındaki bir havalimanı bombalandı. Bombanın arkasında ise İsrail olduğu açığa çıktı. Kimyasal silah saldırısı iddialarına Rusya ise düzemece diyerek cevap verdi. ABD Başkanı Trump ise Eseddan için hayvan dedi.

Kimyasal saldırı “sinir gazı” ile yapılmış!

Dogu Guta’daki kimyasal silah için ilk bulgular sinir gazı ile yapıldığını göstermektedir. . ABD Savunma Bakanı Mattis, kimyasal saldırının ardından bütün olası planların masada olduğunu açıkladı. Almanya, Fransa ve İngiltere’de Esed’e tepkili.

ABD Gemilerine karşı Rus Uçakları

60 adet Tomahawk taşıyan ABD destroyeri Donald Cook’un Kıbrıs’ın Larnaka limanından ayrılarak Suriye’ye yaklaştığı öğrenildi. Buna karşılık Rusya jetleri hemen havalandı ve 4 efa alçak uçuş ile gemileri taciz ettiği söylendi.

ABD’ye ait Donald Cook isimli destroyerin Kıbrıs’ın Larnaka limanından ayrılarak Suriye karasularına yaklaştığı öne sürüldü. “Arleigh Burke” sınıfı Donald Cook (DDG-75) adlı füze destroyeri, Tartus’un 100 kilometre açığına kadar geldiği ve gemide 60 adet Tomahawk füzesi olduğu iddia edildi.

Öte yandan gemilerin hareket etmesi üzerine 4 Rus jeti alçak uçuş ile taciz ettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Huawei Mate 20 Kablosuz Şarj Özelliğini Kullanmaya Başlıyor!
Huawei Mate 20 Kablosuz Şarj Özelliğini Kullanmaya Başlıyor!

PaylaşTweet AtAbone Ol Huawei, 15W kablosuz şarj cihazının Mate 20 ve Mate 20 Pro ile birlikte

Zayıflama Kuralı ve Hızlı Zayıflamanın Zararları Nelerdir?

PaylaşTweet AtAbone Ol Fitblocker Nedir? Spor yapmadan zayıflamak istediğinizi biliyoruz. Eğer

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren gelişme! Whatsapp’a öyle bir özellik geldi ki…

PaylaşTweet AtAbone Ol Whatsapp’tan müjde… Gelmiş geçmiş en popüler mesajlaşma uygulaması

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz