Sigarayı Bırakmak İçin Ne Yapılmalı? Sigara Bırakmanın Faydaları?

Ana Sayfa » Sağlık » Sigarayı Bırakmak İçin Ne Yapılmalı? Sigara Bırakmanın Faydaları?
Paylaş
Tarih : 06 Nisan 2018 - 14:19

Sigarayı bırakmak kararı kişi için en zor kişisel hedeflerden biri olarak bilinir, ama aslında bırakabilirsiniz sayısız faydaları vardır. Sizde sigarayı bırakmak istiyorsanız Smoke Forte deneyebilirsiniz. Sigarayı bırakmanın size ne gibi bir etkisi olacağını hadi gelin beraber inceleyelim.

Sigara içmek

Sigara tütünü, nikotinin aşırı bağımlılık niteliği sayesinde, küresel bir bağımlılıktır. Bazı uzmanlar aslında sigarayı bırakmanın başka bir ilacı bırakmaktan daha zor olduğunu iddia ediyorlar. Hemen hemen herkes sigara içmenin risklerini biliyor olsa da, hala dünyada sigara içen milyonlarca insan var. Bir sigaranın canlandırıcı, uyarıcı etkileri yüksek düzeyde arzu edilir ve ilacın kendisi hemen hemen daha fazlasını istemenizi sağlar. Sigara içmeyi bitirir bitirmez, vücudunuz nikotin için yavaş yavaş büyümeye başlar, bu da başka bir sigara için arzuya neden olur.

Bununla birlikte, sigarayı bıraktığınızda, vücudunuz iyileşmeye başlayabilir. Bu süreç uzun bir zaman alabilse de, önceki sağlığınıza geri dönmek ve akciğer kanseri riskini azaltmak ve yaşam kalitesini artırmak mümkündür.

Sigarayı Bırakmanın Faydaları

Sigarayı bırakmanın başlıca faydaları arasında, diğerlerinin yanı sıra, daha iyi kalp sağlığı, artırılmış enerji seviyeleri, azalan stres ve endişe, daha parlak dişler ve daha iyi doğurganlık sayılabilir.

Nefes kapasitesi

Sigara içmeyi bıraktıktan sonra, ciğerlerinizdeki kirpikler yeniden başlayacaktır, ve amfizem riskinizi azaltacaksınız, yani nefes kapasiteniz tekrar yükselmeye başlayacak ve daha aktif olmanızı sağlayacaktır.

Enerji

Sigaralar uyarıcı bir etkiye sahip olsa da, aynı zamanda genel enerji seviyenizi de bozarlar. Dolaşımınızı azaltarak ve nefes alma kapasitenizi azaltarak, sigaralar metabolizmanızın düzgün çalışmasını ve enerji üretmesini zorlaştırır.

Stres seviyeleri

Benzer şekilde, sigaralar sıklıkla stres giderici eğilimleri (kısa süreli nikotin sonucu) için kullanılsa da, vücuttaki stres hormonu seviyelerini de artırabilir, özellikle de vücudunuzu uzun süre boyunca inkar ettiyseniz zaman.

Cilt bakımı

Sigaradaki karsinojenler ve diğer kimyasalların yanı sıra dumanın kendisindeki toksinler de cildinizin rengini değiştirmeye başlar ve kırışıklık ve yaşlanma riskinizi artırabilir. Hayatınızdan bu alışkanlığı ortadan kaldırarak, cildinizi çok hızlı yaşlanmaya karşı koruyabilirsiniz

Daha İyi Nefes

Kimse ağzınızı her açtığınızda veya metroda yanınızda durduklarında duman kokusu almak istemez. Sigara içmemeniz, kokunuzu ve evinizin ve dolabınızın kokusunu iyileştirecektir!

 

Bu makale bilgilendirmek amacı ile yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: sigarayı bırakmak için, sigarayı bırakmak İngilizce, sigarayı bırakmak istemiyorum, sigarayı bırakmak kilo, sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım, sigarayı bırakmak için esmaül Hüsna, sigarayı bırakmak için yöntemler, sigarayı bırakmak ilaç, sigarayı bırakmak, sigarayı bırakmak akupunktur, sigarayı bırakmak apk, sigarayı bırakmak aft, sigarayı bırakmak ağız yaraları

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek
ABD, Suriye’den Askerlerini Çekmeyecek

ABD’nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley, ABD’nin Suriye hakkındaki planlarını açıklarken Suriye’de hedefledikleri gerçekleşmeden

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu
ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu

ABD, Fransa ve İngiltere belirttikleri üzere Suriye rejimini vurdu. Saldırı da Suriye başkenti Şam ve Humus bulunan askeri noktalar ve kimyasal depolar

Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD
Olası Suriye Saldırısında İngiltere ve ABD

Başbakanı Theresa May’in acil çağrısıyla bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Başbakanlık ofisinden toplantıya ilişkin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz